پرورش زالو

زالوها موجوداتی کرم مانند و دارای بدنی بند بندی هستند که معمولاً زیستگاه آن‌ها آب‌های شیرین است؛ شاید اگر برای شنا به رودخانه‌ها رفته باشید بعد از خروج از رودخانه روی بدن خود احساس سوزش کنید!

تعجب نکنید این جای نیش زالو روی بدن شماست ، زالو موجودی خون‌خوار است و غذای موردنیاز خود ر از بدن جانوران دیگر تأمین می‌کند.

اما نگران نباشید چراکه این موجود به شما صدمه‌ای وارد نمی‌کند ، علاوه بر آن این جای نیش آسیبی به شما وارد نخواهد کرد بلکه فوایدی را هم برای بدن شما ایجاد می‌کند.

درگذشته یونان و مصر باستان پزشکان از زالو برای دفع خون مضر و نامناسب از بدن بیمار استفاده می‌کردند ، زالوها از آن زمان تا به امروز جایگاه درمانی خود را حفظ کرده‌اند به‌طوری‌که امروزه در بسیاری از کشورها دریافته‌اند که زالوها موجودات بسیار مفیدی هستند به همین جهت آن‌ها را در صنعت پزشکی مورداستفاده قرار می‌دهند.

دانشمندان مدرن آموخته‌اند كه زالو هنگام مکیدن خون ماده‌ای ترشح می‌کند که به‌عنوان ضد انعقاد خون عمل می‌کند. این ماده به افزایش جریان خون و جلوگیری از لخته شدن خون کمک می‌کند.

عمل‌های پیشرفته امروزی مانند پیوند پوست ، جراحی پلاستیک و اتصال مجدد اعضای بدن ، از زالو برای جلوگیری از لخته شدن خون و ادامه جریان خون در مناطق حساس پس از جراحی بهره‌مند شده‌ان.