محصولات کشت گستر

درباره ما

 

جهان فردا در دست مهارت آموختگان کشاورزی      

 

مجتمع فنی و حرفه ای کشاورزی سامان کشت گستر یزد     

معرفی:

شرکت کشاورزی سامان کشت گستر یزد در سال 1380 توسط گروهی از جوانان و کارشناسان با استعداد یزدی با ایده محوری و با هدف گسترش و کاربردی نمودن علوم کشاورزی تأسیس گردیده است.

 

متخصصین این مجموعه دانش آموختگان رشته های مختلف کشاورزی و دامپروری بوده و علاوه بر فعالیتهای فنی ، اجرایی و آموزشی،دارای سوابق درخشان در حوزه های تحقیقات علمی،آموزش و پژوهش می باشند.

 

پس از مدتی کار در عرصه کشاورزی این نیاز احساس شد که کشاورزان و دامپروران از علوم جدید و نوین کشاورزی بی خبرند و در مورد کشاورزی مکانیزه و صنعتی و کشتهای گلخانه ای چیزی نمی دانند.

 

لذا با دستور ریاست وقت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور،مجتمع آموزش فنی و حرفه ای سامان کشت گستر جهت ارتقاء سطح علمی و عملی کاربران بخش کشاورزی تأسیس گردید.

 

هم اکنون این مرکز تخصصی،آموزشهای کشاورزی را با کادری مجرب از اساتید دانشگاه (دکترای کشاورزی،دکترای دامپزشکی،کارشناس ارشد کشاورزی،کارشناس کشاورزی و دامپروری) در منطقه مرکز و جنوب ایران بر عهده گرفته است.

این مجموعه متولی آموزشهای علمی کاربردی در زمینه تولید و پرورش انواع قارچهای خوراکی و دارویی (دکمه ای،صدفی،چینی،شی تاکه و ...) ،کشتهای گلخانه ای (سبزی و صیفی و گلهای شاخه بریده) ،طراحی فضای سبز،طب سنتی و گیاهان دارویی،تولید جوانه های خوراکی،پرورش شترمرغ،پرورش بلدرچین،پرورش کبک و قرقاول،مرغداری،گاوداری،گوسفندداری،پرورش بوقلمون،ماشین آلات و ادوات کشاورزی و ... می باشد.